دسته‌بندی نشده

جابجایی اجسام سنگین در اثاث کشی

توسط 29 ژانویه 2020 فوریه 8th, 2021 دیدگاهی ثبت نشده

راه حل باربری ظریف بار برای حمل اجسام سنگین

بنا به تعریف کارشناسان ظریف بار وسایل سنگین در اسباب کشی شامل اثاثیه ای میشود که بسیار سنگین است مثل پیانو ، یخچال ساید بای ساید ، گاو صندوق ، میز نهار خوری 8 نفره و مواردی ازین قبیل که البته در این وضعیت کارگران قدرتمند و متبحر ظریف بار نسبت به جابجایی به روش خود عمل میکنند.

ولی در تعریف عموم خانوارها این تعریف تعابیر دیگری دارد از جمله اینکه وسیله ای که نتوانید آن را به تنهایی جابجا کنید یا وسایل بد دست هنگام حمل و نقل . باربری ظریف بار چند نکته را برای رفع آسیب دیدگی های احتمالی – هم در خصوص بار و هم در خصوص جسم شما مطرح میکنند .

1-      برای بلند کردن وسیله‌ای سنگین، تا حد امکان جسم را به بدنتان نزدیک کنید. زانوهایتان را خم کنید و به حالت نیمه نشسته درآیید. مقداری فاصله میان پاها ایجاد کنید. یک پا را قدری جلوتر از پای دیگر قرار دهید. ناحیه پشت بخصوص کمر خود را صاف نگهدارید.

2-      برای جابجا كردن مبلمان حتماً از یك نفر كمك بگیرید. در غیر اینصورت ابتدا یك طرف مبلمان را بلند كرده، آنرا جابجا كنید. سپس به طرف دیگر بروید و دو پایه دیگر را بلند نموده و حركت دهید. برای تخت، كمد و سایر وسایل نیز می توانید از این تكنیك استفاده كنید.

3-      قبل از بلند کردن اجسام سنگین، وزن بار را برآورد کنید. مطمئن شوید که به تنهایی قادر به بلندکردن و حمل جسم هستید. بهترین روش برای انتقال یک جسم سنگین، هل دادن و کشیدن آن روی یک سطح صاف و هموار است.

4-      در حین حمل جسم ناگهان به طرفین نچرخید. اگر میخواهید جسم را به طرف چپ یا راست بگذارید از کمر نچرخید بلکه کاملاً جهت کل بدنتان را به طرفین بچرخانید.

5-       در گرفتن جسم از تمام کف دستتان استفاده کنید، سپس بار را به آرامی بلند کنید. بهتر است برای حمل اجسام سنگین و بد دست از دیگران کمک بگیرید. در حین بلند کردن بار از چرخش ناگهانی بدن اجتناب کنید.

6-      قبل از شروع فعالیت‌های سنگین، بدن خود را با حرکات ورزشی آماده کنید. کشش ملایم عضلات باعث افزایش قدرت و توان بدن می‌شود. به کارهای خود تنوع دهید و کارهای سبک را بین کارهای سنگین انجام دهید. بعد از یک تا2 ساعت کار حتما 5 تا 10 دقیقه به بدن استراحت دهید. برای جلوگیری از آسیب به کمر، از انجام کارهای ایستاده و نشسته طولانی‌مدت بپرهیزید.

تماس با باربری

ظریف بار در تمامی مدت اسباب کشی همواره بسلامتی شما می اندیشد و برای این مهم تلاش میکند. و با استفاده از کارگران زبده ی خود شما راهمراهی میکند . تلفن ویژه ی ظریف بار 1500 بصورت شبانه روزی در خدمت شماست.

error: Content is protected !!