دسته‌بندی نشده

نقل مکان به خانه کوچک تر

توسط 1 فوریه 2020 ژانویه 14th, 2021 دیدگاهی ثبت نشده

نقل مکان به خانه کوچک تر

اسباب کشی ظریف بار

اگر در خانه بزرگی با فضای زیاد زندگی می کنید و فضای اضافه و خالی دارید ، حتما نقل مکان و جابه جایی به یک خانه کوچک برایتان دشوار خواهد بود. اما بعضی اوقات با به وجود آمدن شرایط خاصی و به اجبار می بایست به خانه یا آپارتمان کوچک تر نقل مکان کنید. به عنوان مثال به خاطر نزدیک شدن به محل کار می بایست محل زندگیتان را عوض کنید که خانه ها در آن منطقه گران تر هستند و مجبور به خرید یا اجاره خانه کوچکتر می شوید.

نقل مکان به خانه کوچک تر کار بسیار دشواری است، چرا که نه تنها می بایست کارهای اسباب کشی و بسته بندی را انجام دهید ، بلکه می بایست با خانه کوچک تر و در نتیجه فضای کمتر رو به رو شوید. اگر دچار استرس و نگرانی هستید ، باربری و اتوبار ظریف بار با بهره گیری از تجربه بیش از 50 سال در زمینه باربری و اسباب کشی نکاتی را فراهم آورده تا با استفاده از آنها برای جا به جایی به خانه کوچک تر آماده شوید.

چگونه از خانه بزرگ به خانه کوچکتر اسباب کشی کنم؟

هیچ رازی برای تفکر و تصمیم گیری درست در کاهش حجم وسایل وجود ندارد، شما می بایست چیز هایی که واقعا احتیاج ندارید را کنار بگذارید و فقط وسایل و چیز هایی که مورد استفاده است حمل کنید تا راحتی فیزیکی و عاطفی شما فراهم شود. برای رسیدن به این هدف ، باید اولویت بندی انجام دهید و لیستی از وسایلی که حتما باید با خود حمل کنید و به هر قیمتی به خانه جدید می برید، تهیه کنید. بعد از آماده شدن لیست وسایلی که باید حتما حمل شود، نوبت به تهیه لیست دیگر میرسد.

این لیست شامل وسایلی که آسیب دیده، نیاز به تعمیر دارند، منقضی شده، دو تا از آن  موجود است، و یا دیگر به آن ها احتیاجی ندارید می باشد. این قبیل وسایل را تا قبل اسباب کشی باید از خانه خارج کنید، می توانید آن ها را اهدا کنید و یا اگر با ارزش هستند برای فروش قرار دهید ، اما هر کاری که انجام می دهید ، اطمینان حاصل کنید که تا قبل از رسیدن باربری و حمل اثاثیه به خانه جدید از دست آنها خلاص شده باشید.

تا زمانی که از ابعاد و شکل خانه جدید اطلاع کامل ندارید باید صبر کنید. بعد می توانید با ترسیم خانه جدید با ابعاد تصمیم بگیرید کدام یک از وسایل خانه قبلی برای خانه جدید مناسب است و کدام وسایل مناسب نیست.

به محض اینکه مطلع شدید که چه وسایلی را به خانه جدید حمل می کنید می بایست ما بقی وسایل را از خانه خارج کنید و با خود حمل نکنید.حالا تنها چیزی که باقی می ماند بسته بندی اثاثیه ای است که می خواهید حملشان کنید.

قدم اول رزرو یک باربری مناسب است، باربری مناسب چه باربری می باشد؟ باربری که بتواند تمام سرویس ها و خدمات اسباب کشی را به بهترین نحو و مطابق با نیاز مشتری انجام دهید. باربری و اتوبار ظریف بار مفتخر است که اعلام کند سال هاست که به عنوان بهترین باربری ایران شناخته می شود و خدمات خود را به صورت روز افزون افزایش داده است.

نکات اسباب کشی به خانه کوچکتر

شما تا الان همه آماده سازی های لازم را انجام داده اید، کارهای قبل از اسباب کشی را انجام داده و باربری را رزرو نموده اید. روز اسباب کشی فرا می رسد و ناگهان می بینید زمانی ندارید.

مبلمان را از هم باز کنید

برای راحت کردن حمل مبلمان و آسیب نرسیدن به وسایل و خودتان بهتر است تاجایی که می شود مبلمان را از هم باز کنید و به صورت جدا گانه بسته بندی نمایید. تخت خواب کاناپه، کابینت و قفسه های کتاب، میزها و دیگر وسایل بزرگ را تا قبل از حمل و نقل جدا کنید و به تکه های کوچک تبدیل کنید و هر تکه را جدا گانه بسته بندی نمایید.

به خاطر داشته باید که جدا کردن قطعات از هم نیاز به تجربه و ابزار دارد ، پس اگر آشنا به این کار نیستید می توانید از باربری ظریف بار در خواست تیم فنی کنید تا این کار را برای شما انجام دهند.

اول از وسایل بزرگ شروع کنید

یکی از نکته های کاربردی در جا به جایی به خانه کوچک تر این است که اول وسایل بزرگ را وارد خانه جدید کنید و بعد وسایل کوچک تر.

وسایل بزرگ تر سخت تر جابه جا می شوند و نیاز به فضای بیشتری برای جا به جایی دارند. پس تا زمانی که خانه خالی است اول وسایل بزرگ را وارد خانه کنید و در محلشان قرار دهید تا فضای کافی باری جا به جایی باشد و بعد به سراغ وسایل کوچک تر بروید.

ایجاد فضا بیشتر در خانه های کوچک

کار بعدی که باید انجام دهید این است که از حداقل فضای موجود در خانه بتوانید حداکثر استفاده را نمایید و فضا سازی کنید. فقط کافیست ذهن و نحوه زندگی قبلیتان را فراموش کنید و از نکات زیر استفاده کنید.

ایجاد فضای بسری بیشتر

دیوار های خانه را رنگ روشن کنید تا نوربیشتر شود و خانه بزرگ تر نشان داده شود.

اجازه دهید نور زیادی وارد خانه شود و خانه رابا استفاده از لامپ ها کم مصرف و اس ام دی پر از نور کنید.

آینه های بزرگ در مکان های مناسب از خانه قرار دهید. آینه باعث بازتاب نور می شود و خانه را بزرگتر و روشن تر می کند.

از در های شیشهای و پارتیشن های شیشه ای برای جدا کردن قسمت هایی از خانه استفاده نمایید.

از فضا های عمودی خانه استفاده کنید

دیوار ها را قفسه بندی کنید تا از فضای موجود حداکثر استفاده را نمایید.

قفسه و پارتیشن را در بالای ردب ها نصب کنید تا فضای های موجود ورودی نادیده گرفته نشوند

فضای های خالی زیر پله را تبدیل به انباری، اتاق کار و یا هر چیز دیگر که لازم دارید بکنید.

کارتن های نگهداری وسایل را زیر تخت قرار دهید تا از چشم دور باشند.

هر قسمت از خانه را که ممکن است تبدیل به انبار یا فضای کاربردی کنید.

از مبلمان چند منظوره استفاده کنید

مبلمان و دکوراسیونی را در نظر بگیرید که دارای محفظه نگهداری صندلی ها و کوسن ها باشد و جمع شود.

از مبلمان قابل تبدیل و ارتقا استفاده نماید.

استفاده از مبلمان برای مقاصد مختلف، مثلا استفاده از میز شطرنج با کشو برای خوردن غذا، میز شما و آماده سازی غذا

استفاده از کتابخانه با قفسه های بزرگ برای نگه داری کتابها تا بتوان از فضای ان برای نگه داری وسایل دیگر استفاده نمود.

وسایل را سازماندهی کنید

به عنوان آخرین مطلب :اگر وسایلی ارزشمندی دارید که نمی خواهید از آن دور شوید و فضای کافی برای آن ندارید و فکر می کنید که ممکن است بعد از مدتی دوباره به خانه بزرگ تری نقل مکان کنید و با آن احتیاج داشته باشید ، می توانید از خدمات انبار داری موقت و کوتاه مدت ظریف بار از 10 روز تا هر چند سال که می خواهیداستفاده نمایید.

تماس با باربری

برای اطلاعات بیشتر از انبار موقت اثاثیه منزل به صفحه مربوطه مراجعه و یا هم اکنون با شماره 1500 بدون نیاز به پیش شماره از سراسر کشور حتی با موبایل تماس بگیرید.

کارشناسان ما به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما می باشند.

error: Content is protected !!