دسته‌بندی نشده

چگونگی جابجایی ایمن وسایل خانه

توسط 1 فوریه 2020 دسامبر 15th, 2020 دیدگاهی ثبت نشده

چگونه لوازم خانه را با روشی آسان و ایمن جا به جا کنید

جابجایی لوازم منزل

این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست که جابجایی وسایل خانه به منزل جدید نیازمند بلند کردن اقلام سنگین بوده و یک کار کاملا فیزیکی و قدرتی می باشد. این موضوع شرکت های  باربری و حمل و نقل اثاثیه را مجبور می کند افرادی با تجربه و متخصص را استخدام کنند که ضامن جابجایی سریع و از آن مهمتر با روشی ایمن باشند.

اقلام سنگین شامل: تخت خواب، کمد، میز، کاناپه، مبل، بوفه، میز غذاخوری و غیره می باشند که اولین اشیایی هستند که شما را هنگام اثات کشی منزل به چالش می کشند. اما این اشیا تنها اقلامی نیستند که شما باید به جابجایی آنها بیاندیشید و آماده آن باشید. این امر یک موضوع کاملا جدی به هنگام اسباب کشی شما به حساب می آیند. شما قطعا به دنبال روشی هستید که اثاثیه منزل خود را با روشی ایمن و آسان جابجا کنید بدون اینکه خسارات و آسیب هایی به خود و اشیای قیمتی خود وارد کنید.

نکات کاربردی و مهم در این خصوص را در راهنمای ارائه شده در زیر برای تضمین اثاث کشی ایمن و آسان مطالعه بفرمایید.

آیا باید اکثر اشیای منزل خود را جابجا کنید؟
قبل از نگرانی در خصوص چگونگی جابجایی اشیای منزل خود باید به این موضوع بیاندیشید که آیا اصلا جابجایی و انتقال آنها به منزل جدید کار درست و عاقلانه ای است؟ در این خصوص نکات زیادی را باید مد نظر قرار دهید که آیا جابجایی آنها کار درستی است یا بهتر است آنها را در خانه قبلی خود رها کنید.

اگر به این سوال پاسخ مثبت دهید:
آنها کالاهایی جدید هستند و آنها را اخیرا خریداری کرده اید.
آنها اقلامی کاربردی و مفید هستند و علاقه دارید به کار کردن با قابلیت های آنها ادامه دهید.
خانه جدید شما به گونه ای است که اشیایی بهتر از آنها وجود ندارند که سازگار با محیط یا فضای جدید خانه شما باشند.
قرارداد فروش خانه شما به گونه ای است که نمی توانید اشیایی را در آن رها کنید و باقی بگذارید.
اگر به این سوال پاسخ منفی دهید:
اکثر اشیای خانه شما قدیمی و از مد افتاده بوده یا دارای مشکلات فنی زیادی هستند و در نتیجه ارزش پرداخت هزینه های جابجایی را ندارند.
خانه جدید شما با اشیای جدید سازگاری و جلوه بهتری خواهند داشت.
خانه جدید و به ویژه آشپزخانه شما به گونه ای طراحی شده است که متفاوت از خانه فعلی شما می باشد و امکان استفاده از اقلام فعلی شما در مکان جدید امکان پذیر نیست.
هنگامیکه با در نظر گرفتن موارد بالا تصمیم گرفتید چه اقلامی را جابجا کنید و کدامیک را رها کنید، زمان آن فرارسیده است که وارد اقدامات مربوط به جابجایی آنها شوید.

 

قبل از جابجایی اشیای بزرگ و سنگین منزل خود به مکان جدید چه اقداماتی را انجام دهید؟
قبل از انجام وظیفه سنگین و خطیر اسباب کشی اثاثیه منزل باید دو دسته اقدامات آماده سازی را از قبل انجام دهید تا اینکه هیچ گونه صدمه و آسیب به خودتان یا اشیای شما به هنگام جابجایی وارد نشود.

تجهیزات مناسب برای اثاث کشی ایمن اثاثیه شما
برخی تجهیزات جابجایی اثاثیه منزل وجود دارند که بدون آنها امکان انجام این کار وجود ندارد در حالیکه سایر تجهیزات قابل جایگزینی هستند. در هر حال، بدون در نظر داشتن این پیش نیازهای مراقبتی اشیای منزل خود را جابجا نکنید.

کالسکه اشیا:
این وسیله چرخ دار برای حمل اثاثیه یک ضرورت محسوب می شود. شما به هنگام جابجایی وسایل خود باید یکی از آنها را خریداری کرده یا از شرکت باربری وحمل اثاثیه منزل در محله خود یکی از آنها را کرایه کنید.

پتوی مبلمان:
این اقلام در سراسر جهان همچنین با عنوان پتوی حمل اثاث نیز شناخته می شوند. این اقلام محافظت کننده نوعی محافظ برای اشیای با ارزش منزل شما می باشند. با هماهنگی با شرکت های اتوبار وحمل اثاثیه منزل می توانید تعدادی از آنها را تهیه کنید.

تسمه مبلمان:
شما به این اقلام برای ثابت نگه داشتن و جلوگیری از حرکت آنها بر روی کالسکه اشیا یا خودروی حمل کننده اثاثیه نیاز خواهید داشت. همچنین می توانید از طناب با طول و کیفیت مناسب برای جایگزینی این اقلام نیز بهره بگیرید.

صفحات لغزنده:
همچنین تحت عنوان نیز شناخته می شوند. این صفحات بهترین روش برای جابجایی اشیا بر روی سطوح چوبی و همچنین برای جابجایی در مسافت های کوتاه تا قرارگیری بر روی کالسکه اشیا هستند. این اقلام را می توانید از شرکت باربری ظریف بار در محله خود کرایه کنید تا یک جابجایی ایمن را برای اشیای خود تضمین کنید.

محافظت مناسب از اشیا
قطعا خواسته بعدی شما یک جابجایی بدون آسیب زدن و وارد کردن خسارت به منزل شما به هنگام جابجایی اقلام سنگین آشپزخانه شما می باشد. خطرات احتمالی برای سطوح چوبی، کاشی، روکش یا کفپوش های منزل شما می باشد پس باید اقدامات پیشگیرنده و محافظتی را برای تضمین یک جابجایی ایمن پیش بگیرید.

از صفحات بزرگ و ضخیم برای پوشش دادن مسیرهای خروجی منزل خود استفاده کنید یا اینکه از صفحات محافظت کننده با دوام مانند پلی اتیلن در مناطق پرتردد استفاده کنید که مجبور به پرداخت هزینه های گزاف برای تعمیرات پس از حمل اثاثیه نشوید.

در کنار آسیب های محتمل به کف سازی ها، دیوارها نیز می توانند خطری برای حمل اثاثیه شما باشند. اگر اقدامات مراقبتی و محافظتی مناسب برای جابجایی اشیای سنگین و بزرگ خانه خود را پیش نگیرید، گوشه های تیز، گچبری ها، فرورفتگی ها بر روی دیوار می توانند فرآیند موفق جابجایی اثاثیه شما را با مشکل مواجه کنند.

اشیای بزرگ و سنگین را چگونه جابجا کنید؟

 

 

در نهایت، زمان آن فرارسیده است که نکاتی مهم در خصوص اسباب کشی وسایل خانه به مکان جدید را ذکر کنیم:

یخچال/فریزر
یخچال یا فریزر خود را کمتر از 24 ساعت پیش از روز حمل اثاثیه منزل خود از برق جدا نکنید.
اشیای درون آن را خارج کرده و مواد غذایی را جداگانه بسته بندی کنید. (بهتر است به گونه ای برنامه ریزی کنید که تا روز اثاث کشی تمام مواد غذایی درون آنها را مصرف کنید.)
تمام قسمت های قابل جداسازی درون آنها را جدا کرده و به صورت جداگانه بسته بندی کنید.
تمام بخش های درونی آن را شسته و تمیز کنید و به آن اجازه دهید تا کاملا خشک شود.
در روز اثاث کشی، درب یخچال یا فریزر خود را با یک طناب، چسب یا هر وسیله دیگری ببندید که به هنگام جابجایی از باز شدن آن جلوگیری کند.
سیم برق آن را حلقه کرده و به دلایل ایمنی در پشت یخچال/فریزر خود قرار دهید.
پتوهای محافظتی مخصوص اثاث کشی را به دور آنها پیچیده و با استفاده از تسمه یا طناب در محل خود ثابت کنید.
تمام این اشیا را درون کالسکه حمل اشیا قرار داده و با استفاده از این وسیله چرخ دار به خودرو حمل اثاث منتقل کنید.
سعی کنید یخچال خود را در بهترین مکان ممکن بر روی خودرو حمل اثاث قرار دهید. سعی کنید کمترین فشار بر روی آن باشد یا اینکه از طرفین در تماس با اشیای دیگر قرار گیرد چرا که ممکن است کمپرسور روغن آن دچار نشت شده و وارد مکانیزم خنک کننده شود که در نهایت باعث آسیب دیدن جدی آن می شود.
پس از رسیدن به منزل جدید خود حداقل به مدت 3 ساعت به روغن درون کمپرسور آن اجازه دهید پایداری خود را بدست آمورده و وارد سیستم خنک کننده آن شود و سپس آن را به برق وصل کنید.
ماشین ظرفشویی/ لباسشویی/ خشک کن
این اقلام را از برق جدا کرده و پس از خاموش کردن مولد آب، مطمئن شوید تمام شلنگ های آن خالی از آب می باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید هیچ گونه آبی در سیستم ماشین لباسشویی شما باقی نمانده باشد.
از سیستم برق و شلنگ های آن مراقبت کنید تا اینکه در حین جابجایی آسیب نبینند.
درون این اشیا را با استفاده از یک دستمال نرم و لطیف، تمیز و خشک کنید.
در صورت امکان، فیلتر این ماشین ها را نیز تمیز کنید.
ماشین لباسشویی شما ممکن است حاوی میله های محافظت کننده باشد که در حین جابجایی با هدف جلوگیری از جابجایی آنها مورد استفاده قرار می گیرد. در اینصورت از این میله ها برای ثابت نگه داشتن چرخاننده ماشین لباسشویی خود استفاده کنید که به هنگام در معرض لرزش های جاده قرار گرفتن از آن محافظت کند. این یک گام بسیار مهم و حیاتی می باشد، آن را فراموش نکید.
از پوشش های مناسب از قبیل پتوهای ضخیم برای محافظت بیرونی از آنها استفاده کنید که به طور همزمان از خانه و وسیله شما محافظت می کند.
اقلام خود را بر روی کالسکه اشیا قرار داده و با مراقبت آن را به درون اتوبار و د رنهایت به منزل جدید خود منتقل کنید.
اجاق گاز
اقلامی که با گاز کار می کنند می توانند خطرناک باشند مگر اینکه بدانید که چگونه با آنها برخورد کنید. از یک متخصص معتبر بخواهید که برای جداسازی خط لوله گاز از اجاق گاز به شما کمک کند.
سیم برق را در پشت اجاق گاز خود قرار دهید.
تمام قطعات قابل جدا شدن از قبیل شعله های پخت و پز و ورق های شیشه ای را از لوازم بزرگ آشپزخانه خود جدا کنید و آنها را جداگانه بسته بندی کنید.
اگر اجاق شما دارای یک بخش شیشه ای باشد، مطمئن شوید که شما با استفاده از یک صفحه بزرگ از پوشش حباب دار از بخش های سطحی آن محافظت می کنید.
با استفاده از پتوهای محافظتی مخصوص قبل از انتقال اجاق گاز خود بر روی کالسکه اشیا، آن را به طور کامل بپوشانید.
فقط یک گام کوچک در این زمان برداشته و هنگام عبور دادن آن از گوشه های تنگ و راهروهای باریک، بسیار محتاط باشید.
هنگامی که اجاق گاز خود را به خانه جدیدتان منتقل کردید، یک متخصص استخدام کنید تا آن را دوباره به لوله تامین گاز وصل کند.
در کل، ساده ترین راه برای انتقال وسایل، استخدام حرفه ای هایی است که دارای تجربه در انتقال وسایل خانگی از همه نوع هستند. اگر فکر می کنید می توانید چالش نقل مکان را خودتان بر عهده بگیرید، قبل از انجام آن، دستورالعمل های جابجایی اثاثیه و لوازم خانگی ما را بخوانید.

.باربری ظریف بار را با شماره تماس 1500 پیدا کنید و تمام امور باربری خود را با اطمینان خاطر به ما بسپارید

error: Content is protected !!