باربریدسته‌بندی نشده

برای اجاره یا رهن یک خانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

توسط 1 می 2021 می 8th, 2021 دیدگاهی ثبت نشده

 در رهن و اجاره خانه باید به نکات کلیدی بسیاری دقت کنیم.

از آنجایی که صاحب خانه به دنبال مستاجر است تا خانه ی خود را به عنوان رهن یا اجاره در اختیار کسی قرار بدهد در واقع به دنبال سود خود است نه آسایش مستاجر.
شما باید با در نظر گرفتن نکات زیر و بررسی آنها در خانه بتوانید بهترین و مقرون به صرفه ترین انتخاب را داشته باشید.

نکات کلیدی در اجاره خانه

در اجاره کردن خانه به چه نکاتی دقت کنیم!!!

برسی وضعیت سازه خانه

منظور از وضعیت سازه خانه همان کلنگی یا نوساز بودن آن است.این گزینه را باید مد نظر بگیریم که تعرفه ای اجاره یا رهن تاثیر مستقیمی بر این موضوع دارد.
با بررسی گوشه کناره ساختمان باید ببینیم که آیا رطوبت دارد یا نه!!!!!
اگر آب به داخل خانه جریان پیدا کند رطوبت حاصل از آن به لوازم ما آسیب میزند.به دنبال این اتفاق کم کم در گوشه کناره های خانه وجود قارچ به چشم میخورد.که بسیار آزار دهنده و نا خوشایند است.

وضعیت سازه خانه در رهن خانه

نوساز یا کلنگی مسئله این است

وضعیت کنتور ها

وضعیت کنتور های آب، گاز، تلفن و برق یکی از نکات مهم و قابل توجهی است. عدم بررسی این مورد ممکن است برای ما جریمه هایی از طرف دولت را به همراه داشته باشد.
ممکن است اشکالاتی در کنتور وجود داشته باشد که برای ما ایجاد دردسر کند.چرا باید جریمه ی کاری که نکرده اید را بپردازید؟ در واقع شما جریمه ی سهل انگاری خود را میپردازید.حتما به این نکته توجه کنید.

پارکینگ و انباری

با توجه به آمار تولید بالای خودرو و بالا رفتن ترافیک در سطح شهر ها و به خصوص حمل و نقل و یا باربری تهران به معضل جدی تبدیل شده است. داشتن یک پارکینگ اختصاصی برای خانه یک مزیت خوب محسوب میشود.
همچنین با دارا بودن یک انباری میتوان کالا های غیر ضروری خود را در آن جا داد و از ریخت و پاش و آسیب زدگی به لوازم جلوگیری کرد.
البته قابل ذکر است که دارا بودن پارکینگ و انباری میتواند قیمت اجاره خانه را بالا ببرد.

پرکینگ خانه اجاره ایی

داشتن انبار اختصاصی یک مزیت است

انباری خانه

مزیب خوب برای اجاره کردن یک خانه داشتن انبار است

بررسی وضعیت آنتن دهی تلویزیون و اینترنت

با شروع عصر ارتباطات و عصر نوین تحولی عظیم در زندگی بشر به وقوع پیوست. در پی آن با به وجود آمدن شبکه های اجتماعی و وب سایت های تحت وب و یا اپلیکیشن ها بیشتر ارتباطات و اطلاعات ما به فضای مجازی وابسته شد.
از آنجایی که میدانید زندگی ما انسان ها به دو دسته مجازی و حقیقی تقسیم شده است.
در زندگی های امروزه بیش از 70 درصد فعالیت روزانه ای ما مانند انجام کارهای اداری، تکالیف درسی و یا تحقیقاتی و حتی بیشتر اوقات فراغت ما در بستر اینترنت انجام مبپزیرد.
لازمه ی دسترسی به فضای مجاری وجود آنتن و اینترنت هست.
یکی از مهم ترین نکاتی که حتما باید بررسی کنیم وضعیت مخابراطی و سرعت اینترنت در آن منطقه است.
یکی از راه های استفاده از اینترنت مناسب، پرسرعت و ارزان بسته های اینترنتی adsl است باید با تحقیق کردن و پرس جو به این جواب برسید که آیا adsl به این منطقه خدمات ارائه میدهد یا خیر.
و یا اگر از اینترنت گوشی تلفن همراه استفاده میکنید با وصل شدن به اینترنت همراه وضعیت آنتن دهی و سرعت اینترنت را بررسی کنید.

بررسی پریز های برق

از آنجایی که همه ی تجهیزات کاربردی و مهم برای زندگی کردن با برق کار میکنند باید برای هر یک از آنها یک پریز جدا وجود داشته باشد چرا که ولتاژ مورد نیاز برای کارکرد صحیح این لوازم با یکدیگر متفاوت است.
با سیم و کابل کشی نمیتوان از همه ی آنها در یک زمان استفاده نمود.با بررسی تعداد پریز ها خود را از معضل سیم ها و کابل های سیار در خانه نجات دهید.
به آشپزخانه بروید و چک کنید که آیا برای یخچال و لباسشویی و دیگر لوازم برقی در آشپزخانه به اندازه کافی در مکان مناسب پریز برق تعبیه شده است یا خیر.
با بررسی تعداد پریز ها در اتاق ها و اقسام نقاط خانه خیال خانواده و خود را راحت کنید تا مشکل سیم کشی و نوبت نداشته باشید.

پریز برق یکی از نکات در اجاره خانه

دقت به تعداد پریز های خانه برای رهن کردن آن خانه

ویو بیرون از بالکن یا پنجره

اگر یک خانه ویو نمای بیرونی خوبی داشته باشد خیلی آرامش بخش تر خواهد بود و یا برعکس برای مثال یک ساختمان 25 طبقه روبرو ی خانه ای شما باشد.فقط یک دیوار گنده ببینید هر روز صبح بیدار شدنی یا پنجره را باز کردنی یک نمای فوق العاده از طبیعت یا سطح شهر.
این نکته را نیز در نظر بگیرید اجاره ویلا در شمال نسبت به اجاره خانه در تهران و یک منطه ای معمولی قیمتشان با یکدیگر زمین تا آسمان فرق میکند.

ویوو ساختمان

ویوی زیبای ساختمان

امنیت و قفل درها

یکی از فاکتورهای مهم دیگر در رهن خانه وجود امنیت در خانه است.با چک کردن تمام قفل ها و امنیت ورودی خیال خود را راحت کنید.
ممکن است شما چند روزی سفر بروید و در خانه نباشید باید از قفل و امنیت درها مطمعن باشید.

قفل درها

امنیت خانه بسیار حائز اهمیت است

فاصله خانه با محل کار و مدرسه ی بچه ها

یکی دیگر از نکات مهم که باید مد نظر بگیرید منطه ایی است که میخواهید در آن ساکن شده و زندگی را از سر بگیرید.
شما هر روز به محل کار خود میروید و باز میگردید باید در نظر بگیرید که فاصله ی خانه با محل کار شما چقدر است برای رفت و آمد دچار میشکل خواهید شد یا نه؟
فرزندان شما باید با خیال راحت بتوانند به تحصیلات خود ادامه دهند و به راحتی و به موقع در مدرسه حاضر شوند در این باره باید نیز دقت کنید اگر فاصله خانه با مدرسه زیاد باشد باید یک هزینه ی سرویس مدرسه نیز بدهید.

اجاره خانه در تهران و وضعیت مدرسه

انتخاب باربری مناسب برای اسباب کشی

نکته ی دیگری که باید به ان توجه کنید هنگام اسباب کشی اثاثیه منزل شما به صورت درست و اصولی بارگیری و حمل و نقل شود.
برای اجاره خانه در تهران و اسباب کشی به آن با توجه به د رنظر گرفتن پارامترهای لازمه از صدور بارنامه توسط باربری و … که یک باربری باید داشته باشد بتوانید یک انتخاب ایده آل و کم هزینه داشته باشید.
باربری مناسب برای اسباب کشی را بخوانید تا خدایی نکرده سودجویان سعی در گمراه کردن شما نباشند.

سخن آخر و مهم تر از هر چیز!!!

زمانی یک خانه را اجاره کنید که آگهی فروش نداشته باشد.
شما با بتوجه کردن به این نکته از به وقع پیوستن یک مشکل پیشگیری میکنید ممکن است صاحب خانه بخواهد تا زمانی خانه را برای شما به رهن بدهد که مشتری برای خرید آن پیدا شود.
در غیر اینصورت ممکن بعد اسباب کشی با صاحب خانه به مشکل بخورید.

((تهیه و انتشار توسط اتوبار و باربری ظریف بار))

مناسب ترین باربری

ظریف بار ارائه دهنده مناسب ترین خدمات جهت اسباب کشی<< تماس از سراسر کشور 1500 بدون پیش شماره>>

error: Content is protected !!