دسته‌بندی نشده

11 نکته پس از رفتن به خانه اجاره ای

توسط 1 فوریه 2020 ژانویه 15th, 2021 دیدگاهی ثبت نشده

توصیه های باربری

پیدا کردن آپارتمان جدید و رفتن به آن کار بسیار دشوار و زمان بری می باشد. بعد از اینکه باربری و انتقال اثاثیه شما انجام شد کار هنوز تمام نشده است. ما چند راهنمایی برای سرعت بخشیدن به فرایند اسباب کشی شما و سکونتتان در آپارتمان جدیدتان فراهم و گرد آوری کرده ایم که در زیر به آنها اشاره شده است.

1- اطمینان حاصل کنید تمامی سرویس ها کار می کنند.

به محض اینکه کلید خانه جدید را در دست داشتید و اختیار دار بودید، چک کنید که تمامی سرویس ها از جمله آب،برق، گاز، … کار می کنند. کلید ها را روشن خاموش کنید، لوله کشی گاز را ببینید، شوفاژ و همه وسایل سرمایشی و گرمایشی را بررسی کنید.

اگر نیاز به سرویس در هرکدام از قسمت ها وجود داشت حتما برنامه ریزی تعمیر آن را قبل از اسباب کشی به آنجا انجام دهید تا در زمان ورود همه چیز مرتب باشد. هرچیزی که کار نمیکند باید در اسرع وقت تعمیر شود.

2- چک لیست پر کنید.

صاحبخانه می بایست به شما چک لیستی تحویل دهد که در آن همه موارد بررسی شوند و اگر خرابی وجود دارد در آن ثبت شود. اگر صاحب خانه این کار را نکرد چون معمولا در ایران این کار صورت نمی گیرد، خودتان اقدام به تهیه آن کنید و همه موارد خرابی از جمله نقاشی و رنگ دیوار ها، خط و خش روی زمین در و کمدها و کلیه موارد مشابه را بررسی و در صورت مشاهده یاد داشت نمایید و از صاحب خانه رسید تهیه کنید، چون در انتها که بخواهید خانه را پس بدهید ثابت کردن اینکه خرابی ها کار شما نبوده است کاری بس دشوار است.

3- باز کردن کارتن اسباب کشی

حالا قسمت سرگرم کننده با باز کردن کارتن های اسباب کشی شروع می شود. جا افتادن در خانه جدید ممکن است کمی زمان بر باشد پس بهتر است هرچه سریع تر شروع کنید. اگر مقاله های گذشته ما را دنبال کرده باشید در آن قبل از بسته بندی اثاثیه به شما آموزش دادیم که چگونه کارتن های بسته بندی خود را برچسب بزنید. پس اگر این کار را به درستی انجام داده باشید حال فرآیند چیدمان شما بسیار سریع و سرگرم کننده خواهد بود چون از محل کلیه وسایلتان مطلع هستید و زمان صرف پیدا کردن آنها نمی کنید.

مطالعه کنید : نحوه صحیح برچسب زنی کارتن بسته بندی

4- هر مشکلی در آپارتمان جدید پیش آماد سریعا به صاحب خانه اطلاع دهید

بعد از جا به جایی به محل جدید ممکن است متوجه خرابی وسایلی مثل پکیج گرمایش یا سرمایشی شوید یا وجود اشکال در سیستم مخابره ای داخلی ساختمان یا سیستم ایمنی اطفاء حریق. پس در صورت مشاهده هر کدام از این موارد فورا به صاحب خانه اطلاع دهید تا در رفع سریع تر آنها اقدام نماید.

5- پیدا کردن کدپستی جدید

کد پستی آپارتمان جدید خود را پیدا کنید و آن را به بانک و جاهایی که اشتراک دارید اعلام کنید تا مرسوله های شما و قبوض وموبایل شما به آدرس قبلی ارسال نشوند.

6-  محل قرار دادن زباله را پیدا کنید

آپارتمان ها و مجتمع های جدید معمولا جایی برای جمع آوری زباله ها به صورت تفکیک شده دارند ، مثلا محلی برای بازیافتی ، محلی برای زباله های شیشه و کاغذ و زباله های معمولی.

7- از کلید ها یدک بسازید

اگر نیاز به کلید های دیگر دارید با مراجعه به نزدیک ترین کلید سازی اقدام به ساخت کلید کنید ، البته در بعضی موارد که درب ها ضد سرقت نمی باشند می توان به صورت موقت تا زمان سکونت مغزی درب را تعویض نمود اما در هر صورت داشتن کلید یدک درون ماشین یا کیف الزامیست چون ممکن است گاهی فراموش کنید کلید را بردارید و برایتان دردسر ساز شود مخصوصا زمانی که در ضد سرقت باشد.

8-  خرید مواد غذایی

به محض اینکه کار اسباب کشی به اتمام رسید شما می بایست برای خرید مایحتاج مواد غذایی اقدام کنید. پیدا کردن نزدیک ترین فروشگاه به شما می تواند این مشکل را برطرف نماید.

9– درخواست اتصال اینترنت

راه اندازی اینترنت در محل جدید نیاز دارد تا شما با شرکت ارایه دهنده سرویس اینترنت تماس گرفته و اعلام تغییر آدرس و شماره تلفن نمایید تا آنها سرویس اینترنت شما را از خط قبلی به خط جدید شما انتقال دهند. اگر شما هم از آن دسته هستید که احتیاج زیادی به اینترنت برای انجام کارهای خود دارید بهتر است قبل از اسباب کشی اقدام به انتقال سرویس نمایید.

10- بیمه

حتما تغییر آدرس و آدرس جدید را به بیمه اعلام کنید. و وسایل و خانه خود را درمقابل حوادث بیمه کنید.

11- محل جدید را تبدیل به خانه خود کنید

ما توصیه میکنیم با چیدمان دکوراسیون، ملاقات با همسایه های جدید، و یا پختن اولین غذا در محل جدید ، محیط آپارتمان جدید را برای خود کنید. اسباب کشی و حمل اثاثیه کار بسیار دشوار و خسته کننده ای می باشد، و پس از یک روز سخت که به این کار اختصاص دادید حتما دوست دارید که یک استراحت خوب داشته باشید.

رفتن به یک آپارتمان اجاره ای می تواند کار سختی باشد اما با کمی مدیریت و سازماندهی می توانید کار ها رو به سرعت انجام داده و احساس خانه خود را داشته باشید.

شما می بایست از فضای خانه مراقبت کرده و اجاره را سر وقت پرداخت نمایید و در صورت مشاهده هر گونه خرابی سریعا به صاحب خانه گزارش دهید.

error: Content is protected !!